fbpx
Jesteś tutaj
Główna > Big Data > Jak Big Data może pomóc w rozwiązaniu problemu inflacji?

Jak Big Data może pomóc w rozwiązaniu problemu inflacji?

Inflacja po raz pierwszy (od dawna) weszła „pod strzechy” – nie jest już jedynie tematem dyskusji eksperckich. Wręcz przeciwnie – od kilku miesięcy jest bohaterką pierwszych stron gazet w całym kraju – z brukowcami włącznie. Powodem jest znaczne przyspieszenie utraty wartości waluty, co w przypadku naszej historii wzbudza szczególnie nieprzyjemne skojarzenia. Dodatkowo niektórzy zarzucają stronie rządowej, że oficjalna inflacja jest zaburzona.

Jak się okazuje – Big Data może być nowoczesną odpowiedzią na liczenie inflacji. Dzięki takiemu systemowi będziemy liczyć znacznie precyzyjniej, znacznie lepiej – oraz taniej. Może pojawić się tutaj pytanie: czy Polska może taki system zbudować? W tym momencie – nie. Ale już niedługo prawdopodobnie tak.

Jak zbudować taki system? Dokładny opis na blogu Riotech Data Factory.


 

Marek Czuma
Autor Bloga Republikańskiego. Chrześcijanin, Polak, Łodzianin. Wierzy w ludzi i ich możliwości, kocha pomagać innym. Uważa, że człowiek wolny kształtuje siebie poprzez własne wybory oraz pracę. Poza tym fan Wiedźmina i CD Projektu - zarówno na giełdzie, jak i w działaniu.

Dodaj komentarz

Top

Nie licz na ZUS

Zbuduj swoją, dostatnią emeryturę

Więcej na www.wszystkooikeikze.pl