fbpx
Jesteś tutaj
Główna > Od Autorów > Broń palna, państwo, Biblia, inwestycje – co wyraża Ciebie w nowym Sklepiku?

Broń palna, państwo, Biblia, inwestycje – co wyraża Ciebie w nowym Sklepiku?

Tuż przed moim odejściem na początku roku obiecałem, że wrócę nie tylko z blogiem, ale i ze Sklepikiem. Pewnie doskonale wiesz, że nie rzucam słów na wiatr. Teraz przyszedł moment, w którym bardzo chcę zaprosić Cię do rozejrzenia się po Sklepiku, który wyposażyłem w zupełnie nowy asortyment. Co można znaleźć? Nowy zestaw kubków jest oczywiście przekrojem tego, co możesz przeczytać tutaj, na IT-Blogu Wolnego Człowieka.

Chcesz wyrazić swoje poparcie dla kultury broni palnej? Proszę bardzo.

Chcesz mieć inspirację do pracy? Nie ma problemu.

Chcesz dołożyć cegiełkę do wolnościowych poglądów na państwo? Znakomicie!

Pozwól, że zabiorę Cię w małą podróż, po nowych wzorach, jakie możesz znaleźć w Sklepiku. Czuj się swobodnie, a jeśli najdzie Cię ochota, żeby zakupić coś dla siebie to wiedz, że wspierasz niezależne, wartościowe miejsce w Internecie. Nie otrzymuję dotacji unijnych, IT-Blog Wolnego Człowieka utrzymuję jedynie swoją pracą;-)

No to jedziemy! Poznaj zupełnie nowe wzory (odnośniki do produktów w sklepiku po kliknięciu w konkretne zdjęcie).

Złego człowieka z bronią może powstrzymać tylko dobry człowiek z bronią

Żyjemy w świecie coraz większego strachu napędzanego terrorymem.

„Złego człowieka z bronią może powstrzymać tylko dobry człowiek z bronią” – kubek z cytatem

W coraz bardziej niebezpiecznych warunkach

najwięksi europejscy przywódcy podejmują irracjonalne decyzje o postępującym rozbrajaniu praworządnych obywateli. Dzieje się tak częściowo prawdopodobnie dlatego, że nie znają starego dobrego powiedzenia – „Złego człowieka z bronią, może powstrzymać tylko dobry człowiek z bronią”. Zwolennicy takiego podejścia zobowiązują się do tego, aby odważnie i odpowiedzialnie stawać w obronie innych, jeśli zajdzie taka potrzeba. Już teraz cytat ten może znaleźć się na twoim kubku;-)

Biblia (Kohelet) o tym, co dobre.

„Oto co ja uznałem za dobre: że piękną jest rzeczą jeść i pić, i szczęścia zażywać przy swojej pracy” Kh 5,17.

Kubek z cytatem z Biblii

Biblia kojarzy nam się często z metafizycznymi, wysublimowanymi naukami teologicznymi. Można jednak znaleźć w niej ogromną ilość prostych wskazówek jak dobrze i szczęśliwie żyć na tym świecie. Dotykają naszego codziennego życia i nie są niczym niezrozumiałym.

Ten cytat wskazuje na to, że dobrze jest cieszyć się z tak przyziemnych rzeczy jak jedzenie i picie. Pokazuje nam też, że dobrze jest patrzeć na pracę jako na coś, co ma nam przynosić szczęście. Jakże świat byłby piękniejszy, gdyby choćby ten cytat wzięli sobie do serca wszyscy ludzie?

Jedyny pożytek z prognostyków giełdowych polega na tym, że na ich tle dobrze wypadają wróżbici

To oczywiście znany cytat Warrena Buffetta.

Kubek z cytatem Warrena Buffetta

Sam inwestor na łamach IT-Bloga Wolnego Człowieka gości niezwykle często. Gościł też przy okazji pierwszej edycji Sklepiku. Obecnie w zmienionym wzorze pomaga nam w odpowiednim podejściu do wszelkiej maści analityków i prognostyków. Czytajmy, ale może niekoniecznie traktujmy ich jak wyrocznie.

Jeśli inwestujesz na giełdzie, lepiej mieć ten kubek przy sobie. Przypomni o odpowiednim dystansie do „mędrców”, którzy sprzedają jedynie słuszną wizję rynku.

Logika Rządu według Ronalda Reagana

„Logika Rządu: jeśli coś działa – opodatkuj. Jeśli dalej działa – reguluj. Jeśli przestaje działać – dotuj” Ronald Reagan.

Kubek z cytatem Ronalda Reagana

Obecne od ponad 10 lat polskie rządy mają typowe dla etatystów podejście. Nie jest to niczym nowym, przestrzegał przed takim podejściem Ronald Reagan wiele dekad temu. Co więcej! Lecząc z tego podejścia, uzdrowił Stany Zjednoczone.

A może, gdybyśmy i my spojrzeli na gospodarkę nieco bardziej naturalnie i rozsądnie, też moglibyśmy znaleźć się w innym miejscu cywilizacyjnym? Warto z pewnością spróbować. Na ten moment, warto zacząć krzewienie myśli od kupna kubka z mądrością Prezydenta Reagana;-)

Zachowanie Państwa według Ronalda Reagana

„Państwo jest jak niemowlak. Z jednej strony ciągły apetyt, z drugiej brak odpowiedzialności za swoje czyny” Ronald Reagan

Kubek z cytatem Ronalda Reagana

Pozostając przy legendarnym prezydencie, możemy krzewić kolejną z jego myśli. Warto, żebyśmy zdawali sobie sprawę, jakie zapędy ma administracja państwowa. Inaczej mówiąc – „daj chłopu palec, a weźmie całą rękę”.

Zbyt dużo osób ufa, że państwo zaopiekuje się nimi i zrobi wszystko co trzeba, aby ich uszczęśliwić. Zbyt wielu zapomina, że ta chęć „opieki” to w gruncie rzeczy apetyt. Końcem końców zostajemy i tak z brakiem odpowiedzialności ze strony państwa.

Kontrola broni palnej według Clinta Eastwooda

„Mam bardzo ścisłe podejście do kontroli broni: Jeżeli obok jest broń, chcę być tym, który ma ją w ręku” Clint Eastwood.

Kubek z cytatem Clinta Eastwooda o broni palnej

Wracamy do tematu broni palnej. Tym razem przenosimy na wspaniałą polską ziemię, odrobinę amerykańskiego podejścia do kontroli broni. Clint Eastwood ma bardzo prostą opinię na ten temat. Jakiś czas temu mogłeś/aś przeczytać na moim profilu facebookowym o ostatnim przypadku, gdy dwóch (nieznających się wzajemnie!) przypadkowych mężczyzn powstrzymało napastnika z bronią. Mógł rozpętać masakrę, nie zginął nikt poza nim samym. Ważne, że wtedy dwóch odpowiedzialnych i odważnych obywateli miało w ręku broń.

Drżyj, gdy inni są zachłanni. Bądź zachłanny, gdy inni drżą

Kubek z cytatem Warrena Buffetta o giełdzie

Ta powtarzana wielokrotnie przez Warrena Buffetta maksyma stała się jedną z najkrótszych lekcji inwestowania na świecie. Od teraz, gdy wokół twojej spółki panują nieposkromione emocje, Ty możesz usiąść wygodnie w fotelu. Wziąć kubek z mrożoną kawą i z uśmiechem politowania patrzeć, jak „leszcze” są wyniszczani przez spekulantów. Ty wiesz, że gdy inni są zachłanni, warto być ostrożnym. Gdy inni się boją, warto wkroczyć do akcji.

Nigdy nie pozwoliłem stanąć szkole na drodze mojej edukacji

Kubek z cytatem Marka Twaina o edukacji

Obecny powszechny system edukacji dostosowany jest do „produkcji” wyrobników. Ludzi, którzy jedyne co mają umieć, to dobrze robić konkretne, schematyczne rzeczy. Nie kształci ludzi kreatywnych, nie wspiera niezależnego myślenia, nie przygotowuje do pokonywania trudów życia. Nie zwiększa świadomości ani nie przekazuje szerokiego spektrum wiedzy.

W opozycji do tego spojrzenia występuje niezawodny Mark Twain. Od dzisiaj możemy wystąpić i my, gdy poszerzając swoje horyzonty w swoim własnym zakresie, popijać będziemy z naszego ulubionego kubka.

Do dzieła!

Na tym kończymy krótki spacer po nowym asortymencie Sklepiku. Mam głęboką nadzieję, że Ci się podobało! Jak widzisz, kady kubek coś za sobą niesie, każdy ma sprawić, że będziesz mógł (lub mogła;-)) sprzedać potem światu jakieś wartości, czegoś nauczyć innych, albo sam się zainspirować do życia.

Jeśli tak właśnie się stało, to nie czekaj dłużej – pójdź na zakupy do sklepiku. Gdy już dokonasz zakupu, będę bardzo rad, jeśli napiszesz mi też w mailu kilka słów o sobie. Chciałbym Cię poznać i zostać z Tobą w kontakcie. Tymczasem – udanych zakupów! I powodzenia w szerzeniu naszych wartości w realnym świecie;-)


Ja nazywam się Marek Czuma, a to jest IT-Blog Wolnego Człowieka

Piszę do Ciebie Prosto z Łodzi


Marek Czuma
Autor Bloga Republikańskiego. Chrześcijanin, Polak, Łodzianin. Wierzy w ludzi i ich możliwości, kocha pomagać innym. Uważa, że człowiek wolny kształtuje siebie poprzez własne wybory oraz pracę. Poza tym fan Wiedźmina i CD Projektu - zarówno na giełdzie, jak i w działaniu.

Dodaj komentarz

Top