fbpx
Jesteś tutaj
Główna > Organizacja, dyscyplina, samorozwój > Mroczne drogi ludzi sukcesu (zapowiedź)

Mroczne drogi ludzi sukcesu (zapowiedź)

Ludzie sukcesu – inspirują, zmieniają świat, czasem nas irytują. Bardzo często widzimy ich w kamerach uśmiechniętych i szczęśliwych. Od czasu do czasu podzielą się z nami swoim życiem prywatnym i wtedy chcemy być jak oni. Pracują w nowoczesnych, przyjaznych biurach, mieszkają w pięknych domach, jeżdżą drogimi samochodami i chodzą na wystawne bale a każdy ich najdrobniejszy dobroczynny ruch – jak sypnięcie groszem na schronisko dla psów – czyni z nich osoby niemal równe Matce Teresie.

Kiedy zostaniemy nakarmieni tą papką sukcesu budzi się w nas pragnienie, by być jak oni. W ekstremalnych sytuacjach zadłużamy się, aby kupić drogie auto, w mniej ekstremalnych – przez chwilę udajemy, że jesteśmy bogatymi celebrytami, a finalnie dopada nas przygnębiająca frustracja, ponieważ rzeczywistość ocuca nas prawym sierpowym.

Czasem frustracja ta przemienia się w poczucie niesprawiedliwości. Czemu oni mają a ja nie? Cały ten świat, to rzeczywistość nierównych kast! Walczmy z nierównościami społecznymi, to przecież takie niesprawiedliwe, że Bill Gates jest tak bogaty… to najzwyczajniej w świecie niemoralne!


Ponieważ mam w sobie silne przekonanie, że zawsze warto sięgać głębiej, chcę Cię dzisiaj zaprosić do specjalnej serii właśnie o ludziach sukcesu. Przyjrzymy im się jednak od tej drugiej, często niewidocznej strony. Będę prześwietlał ich drogę na szczyt i wyszukiwał trudności, jakie ich spotkały. Po co? Oczywiście po to, żebyśmy my wszyscy pamiętali jak wiele trzeba przejść przeciwności losu, aby osiągnąć to co chcemy. Jedne historie będą dłuższe, inne krótsze, jeszcze inne będą jedynie zbiorem sytuacji. Wszystkie nie tylko wypiszę, ale i dodam swój komentarz.

Wniosek jednak powinien być jeden – możemy zobaczyć, że często w konkretnych sytuacjach trzeba „przycisnąć”, trzeba zrobić nieszablonowy ruch, albo po prostu zebrać się po porażce i ruszyć dalej.

Poniżej przedstawiam listę osób, która będzie omówiona (stopniowo będą się tutaj także pojawiały linki do konkretnych artykułów). Jeśli masz kogoś konkretnego, to napisz do mnie, z chęcią przyjrzę się twoim faworytom;-)

Michael Jordan

Michael Jordan

Postać, której przedstawiać nie trzeba. Jeden z najlepszych koszykarzy oraz sportowców w historii. Dwukrotny złoty medalista olimpijski. Sześciokrotny mistrz NBA. Człowiek legenda. Początki jednak nie były takie łatwe. Przytoczymy sobie kilka trudnych faktów z życia Jordana i omówimy je.

Mroczna droga Michaela Jordana dostępna jest tutaj.

Amy Lee

Amy Lee

Znana z gothic-metalowej kapeli Evanescence. Wyróżniona jako jedna ze 100 najlepszych wokalistek wszech czasów, dzięki ogromnemu sukcesowi w gałęzi rockowo-metalowej branży muzycznej ma duży wkład w promowanie kobiet w tym świecie. Dzisiaj znamy ją jako niezwykłą kobietę sukcesu, która swoim śpiewem i pięknem, ubrana w gotyckie suknie zamyka usta nawet największym krytykom – jakie trudności spotkały ją na jej drodze?

  Elon Musk

Elon Musk

Jeden z największych wizjonerów i marzycieli naszych czasów. Słynie ze śmiałych pomysłów. Nie, nie tylko z mówienia o nich – On słynie z tego, że je realizuje! Obecnie jeden z najbogatszych ludzi na świecie, właściciel Tesla Motors, Space X oraz Solar City, twórca Pay-Pal. Można pomyśleć – „Kto bogatemu zabroni publicznie marzyć, że można skolonizować Marsa?”. Otóż nie do końca tak jest, to nie jest tylko fanaberia, a okupiona ciężkim bólem wizja. Chciałbym, żebyśmy właśnie ten ból poznali.

Steve Jobs

Steve Jobs

Twórca Apple – jednej z największych firm technologicznych na świecie. Kiedy żył był jednym z najbogatszych ludzi na świecie, ale sam mówił, że „nie kręci go bycie najbogatszym człowiekiem na cmentarzu”. Zrewolucjonizował 5 branż, zbudował markę, która gromadzi nie klientów, a wyznawców. Jego droga jednak nie była sielanką. Do przeszkód życiowych z którymi się zmagał doszedł jeszcze jego charakter osobisty, który nie pomagał. Gdy przyjdzie pora na Jobsa, przyjrzymy się jego problemom, porażkom, ale – co najważniejsze – postaramy się wyciągnąć wnioski.

Michał Kiciński

Michał Kiciński

Postać z naszego podwórka. Michał Kiciński to człowiek, który zbudował od zera CD-Projekt (m.in. twórcy gry Wiedźmin. Więcej o nich możesz przeczytać tutaj.). Obecnie jeden z najbogatszych ludzi w Polsce, autor jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich produktów. Jego kariera to właściwie idealny „polski sen”. Zaczynał od 0, doszedł do wielkości. Taka droga, to jednak nie tylko spijanie śmietanki, taka droga to przede wszystkim „pot, krew i łzy”.

Mam nadzieję, że ta seria spowoduje, że trochę innym okiem spojrzymy na ludzi sukcesu oraz – co ważniejsze – że inaczej będziemy patrzeć na nasze trudności. Aby być na bieżąco polub fanpage na Fb oraz zapisz się do newslettera – będziemy mogli utrzymać kontakt na dłużej;-) Jeszcze raz przypominam, że lista ludzi sukcesu nie jest zamknięta – czekam na Ciebie i twoją propozycję!


Ja nazywam się Marek Czuma, a to jest IT-Blog Wolnego Człowieka

Piszę do Ciebie Prosto z ŁodziMarek Czuma
Autor Bloga Republikańskiego. Chrześcijanin, Polak, Łodzianin. Wierzy w ludzi i ich możliwości, kocha pomagać innym. Uważa, że człowiek wolny kształtuje siebie poprzez własne wybory oraz pracę. Poza tym fan Wiedźmina i CD Projektu - zarówno na giełdzie, jak i w działaniu.

Dodaj komentarz

Top

Nie licz na ZUS

Zbuduj swoją, dostatnią emeryturę

Więcej na www.wszystkooikeikze.pl