fbpx
Jesteś tutaj
Główna > Organizacja, dyscyplina, samorozwój > Poznaj Kogoś Wartościowego (Zapowiedź)

Poznaj Kogoś Wartościowego (Zapowiedź)

Nie warto karmić się śmieciowym „jedzeniem”

Ile możemy żyć? Około 70-80 lat? To oznacza, że sporą część życia (przynajmniej 1/4 lub 1/3) mamy już za sobą. Do tego musimy dorzucić, że ogromną część czasu, który nam pozostał to sen (nawet 1/3). To powoduje, że realnie czasu zostaje naprawdę niewiele (jeśli masz około 20-kilku lat, zostało Ci mniej więcej jeszcze trochę ponad 30 lat). Musimy sobie ten fakt uzmysłowić, żeby wybierać w życiu tylko to, co najlepsze. Nie spędzaj całego czasu na nicnierobieniu – rób coś pożytecznego. Nie gadaj ze znajomymi o niczym – posłuchaj co mają do powiedzenia o czymś, co pozwoli Ci zmienić optykę, spojrzenie na jakąś sprawę. Nie bądź biernym obywatelem – myśl o tym w jakim państwie chcesz żyć. Pogłębiaj świadomość i przyczyniaj się do zmian.

Właśnie z takim podejściem wejdź w nadchodzącą serię wywiadów. Specjalnie dla Ciebie znalazłem ludzi, którzy w życiu robią rzeczy pożyteczne, myślą o rzeczach najważniejszych i mają sukcesy w tym co robią. Tacy ludzie pozwolą nam zbliżyć się do tematów niezwykle istotnych, zmuszą nas do myślenia, pokierują na właściwą drogę życia.

Jakie tematy będziemy poruszać? Naturalnie tylko najbardziej istotne! Będziemy rozmawiać o naszych najważniejszych wartościach – o pracy, rodzinie, wierze oraz – a jakże – o wolności. Uświadomimy się w kwestiach ustrojowych i dowiemy, czy na polskiej mapie dziennikarstwa jest miejsce na etykę zawodową.

Każdy tydzień będzie należał do innej osoby. Będzie całkowicie przez nią zawłaszczony, jednak o tym kto to jest, dowiesz się dopiero dzień przed wywiadem (we wtorek) z mojej strony na Facebooku. No, chyba że zapiszesz się na newsletter – będę Cię wtedy traktować priorytetowo i o tym z kim będzie najbliższy wywiad, dowiesz się już na samym początku tygodnia ; – ).

Umowa

Zawrzyjmy umowę. Każdy z tych ludzi, których będę gościł na łamach Bloga Republikańskiego może nam jakoś pomóc się ukierunkować, pokazać inną drogę w omawianych kwestiach. Każdy z nich może spowodować, że realnie staniemy się bardziej świadomi. Każdy ma możliwości, żeby pomóc nam wejść „stopień wyżej” w naszym życiu. Nasza umowa jest prosta – nie zmarnujesz tego. Ani ja tego nie zmarnuję. Po prostu nie damy przejść koło nosa szansie na stanie się lepszym, silniejszym, bardziej świadomym… bardziej Wolnym! Pamiętaj, że prawdziwą (wymagającą!) Wolność uzyskuje się przez wysiłek i stawanie się coraz bardziej świadomym i odpowiedzialnym. Ci ludzie mogą być pewnym „zapalnikiem” do zmiany, ale końcem końców jedyne co się będzie liczyć, to czy będzie chciało Ci się podjąć konkretne kroki.

Zapisać możesz się tutaj do newslettera. Jeśli to zrobisz, dowiesz się o kolejnych osobach w pierwszej kolejności:


Ja nazywam się Marek Czuma, a to jest Blog Republikański

Piszę do Ciebie Prosto z Łodzi


Marek Czuma
Autor Bloga Republikańskiego. Chrześcijanin, Polak, Łodzianin. Wierzy w ludzi i ich możliwości, kocha pomagać innym. Uważa, że człowiek wolny kształtuje siebie poprzez własne wybory oraz pracę. Poza tym fan Wiedźmina i CD Projektu - zarówno na giełdzie, jak i w działaniu.

Dodaj komentarz

Top

Nie licz na ZUS

Zbuduj swoją, dostatnią emeryturę

Więcej na www.wszystkooikeikze.pl